Jak iRobot funguje

Neplýtvejte tím nejcennějším, co máte, Vaším volným časem. iRobot je tu pro Vás, šetří Váš čas i energii a stane se tak nepostradatelným pomocníkem při úklidu Vaší domácnosti. Produkty značky iRobot jsou jedinými opravdovými roboty na trhu. Díky nejmodernější technologii pracují samostatně, efektivně a chytře. Jsou inteligentní, pečliví a samostatní. iRobot pracuje na principu pokročilé umělé inteligence. Každý jeho pohyb je předem promyšlený, jeho činnost probíhá systematicky a nikoli zcela náhodně, jak je tomu u konkurenčních produktů. Svůj pohyb a chování přizpůsobuje okolním podmínkám 67 krát za vteřinu.

Patentovaný systém proti sobě rotujících kartáčů zajišťuje vysokou účinnost. Každý kartáč se navíc točí jinou rychlostí. Hlavní kartáč (Bristle Brush) má rychlost otáčení 1000 ot. / min., pomocný kartáč (Flexible, Brush) 1600 ot. / min. Postranní kartáč (Side Brush) vymetá nečistoty z rohů místností pod sebe, kde jsou vysávány hlavním a pomocným kartáčem. Nejmenší částice jako jsou prach a alergeny odstraňuje stěrka pomocí účinného sacího motoru a jsou zachyceny v unikátním filtrovacím systému.

Robot se orientuje v prostoru pomocí 38 různých senzorů. Kromě detektorů silně znečištěných míst disponuje infračervenými paprsky, s nimiž registruje blížící se stěnu, zajistí zpomalení pohybu a zabrání prudkému nárazu. Pomocí dalších senzorů rozeznává výškové rozdíly a nehrozí tak pád např. ze schodů. Při vybití baterie nebo po skončení úklidu se robot automaticky vrací na svoji dobíjecí stanici Home Base.